Hazır Beton

Yiğit Beton

Yiğit Beton

Muğla'nın Fethiye ilçesinde yer alan Karagedik ve Taş Ocağı ile birlikte, Seydikemer ilçesinde ve Antalya ilinde konumlanan dört adet üstün teknolojiye sahip hazır beton tesisi, firmamızın sektördeki öncü konumunu pekiştirmektedir. Karagedik tesisimiz 120 m³, Taş Ocağı, Seydikemer ve Antalya tesislerimiz ise her biri 140 m³ kapasiteye sahiptir. Bu dört tesisimiz aracılığıyla, Yiğit Beton olarak saatlik toplam 540 m³ ve günlük 2.600 m³ beton üretim kapasitesi ile inşaat sektörünün ihtiyaçlarına yüksek standartlarda cevap vermekteyiz.

Bilgisayar kontrollü sistemler ile istenilen oranlarda bir araya getirilen malzemelerin, hazır beton santralında karıştırılmasıyla elde edilen ve tüketiciye ‘taze beton’ olarak teslim edilen betona ‘Hazır Beton’ denir. Hazır betonu, şantiyede elle ya da betoniyerle karıştırılarak hazırlanan betondan ayıran temel unsur, hazır betonun modern tesislerde, bilgisayar kontrolüyle üretilmesidir. Karışımın bilgisayar kontrolü ile hazırlanması karışımdan doğabilecek sıkıntıların önüne geçmektedir.

TSE Uyumlu Hazır Beton

Hazır beton kullanıcısının hazır betonda arayacağı nitelikler TS EN 206-1 ve TS EN 706 standartlarında yer almaktadır.Hazır beton üretimini ,su ölçme ve karıştırma işlemlerinin santralde veya transmikserde yapılmasına göre iki farklı şekilde yer alır:

İhtiyacınıza Göre Çözümler

  • Yaş karışımlı beton
  • Kuru karışımlı beton

Building-Renovation-Image
OTELLER
Building-Maintanance-Image
FABRİKALAR
New-Building-Construction-Image
TOPLU KONUTLAR

Kuru karışımlı hazır beton, agrega ve çimentosu hazır beton santralinde ölçülerek santralde veya transmikserde karıştırılıp, suyu ve varsa kimyasal eklentisi ise işin teslim yerinde ölçülüp karıştırılarak ilave edilen hazır betondur.Bu durumun tam tersi yani tüm karışımın santral veya transmikserde karıştırılıp tüketiciye kullanıma hazır hali ile ulaştırılması sonucu ortaya çıkan betona da yaş karışımlı beton denir.

Konut yaparken finansmanı bize bırakın!
Arsanız ya da başka bir taşınmanız var ise yeni konutunuzun finansman çözümünü bu taşınmazlar üzerinden planlayabiliriz, detaylar için bizimle iletişime geçin.